ثبت‌ نام مدرسه مجازی

همان‌طور که می‌دانید مدرسه مجازی به مدارسی گفته می‌شود که با هدف آموزش مجازی، راه‌اندازی شده‌اند. آموزش و یادگیری در این نوع از مدارس، به‌ صورت از راه دور و یا آنلاین انجام می‌شود. بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند در هر مکانی که قرار گرفته باشند از آموزش این مدارس بهره‌مند گردند. لازم است بدانید که طی سالیان گذشته، شیوه‌های آموزش و تدریس معلمان و یادگیری دانش‌آموزان، تغییرات بسیار زیادی را تجربه کرده‌ است.

مدرسه مجازی

مدرسه مجازی

در شرایط فعلی، حضور فیزیکی دانش‌آموزان در کلاس درس، اهمیت چندانی ندارد. لذا یک دانش‌آموز این امکان را دارد که با حضور در خانه و یا در هر موقعیت دیگری، در یک مدرسه مجازی ثبت‌ نام کند و شروع به یادگیری و آموزش نماید و از امکانات بسیار متنوعی نیز بهره‌مند گردد. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که پس‌ از ثبت‌ نام مدرسه مجازی، دوره‌های مختلف آموزشی در سامانه این مدارس، برگزار خواهند شد.

ویژگی­های مدارس مجازی

دوره‌های آموزشی این مدارس، در بستر اینترنت و با استفاده از تجهیزات هوشمند، از قبیل گوشی تلفن‌ همراه، رایانه و تبلت در اختیار دانش‌آموزان در سراسر نقاط کشور قرار خواهند گرفت. در شرایط حاضر بسیاری از مدیران و هم‌چنین مؤسسان مدارس از سامانه آموزش مجازی بهره‌مند می‌شوند و سعی می‌کنند تمامی خدمات و مطالب آموزشی خود را از این طریق در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

این تصمیم باعث شده‌ است تا دانش‌آموزان حضور فعال‌تر و مشارکت بیشتری در کلاس درس داشته باشند. بیشترین فرآیندهای آموزشی، اداری و… از این طریق و به‌ صورت آنلاین قابل‌ انجام است. لذا ارائه خدمات و امکانات با کیفیت بسیار بالاتری در این نوع از مدارس صورت خواهد پذیرفت.

در سامانه آموزش مجازی که با عنوان آموزش الکترونیکی نیز نامیده می‌شود، دانش‌آموزان می‌توانند تمامی مراحل ثبت‌ نام، تشکیل کلاس‌ها، دریافت کارنامه، تحلیل نمرات و… را به‌ صورت غیر حضوری انجام دهند. با ثبت‌ نام مدرسه مجازی، دانش‌آموزان می‌توانند از بهترین محتواهای آموزشی و به روزترین روش‌های آموزشی و تدریس، استفاده کنند و از این طریق به یادگیری و درک عمیق‌تر مطالب درسی اقدام نمایند.

مزایای ثبت ‌نام مدرسه مجازی

در شرایط فعلی و با وجود ویروس کرونا می‌توان به این نکته اشاره کرد که یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت‌ نام در مدرسه مجازی، این است که دانش‌آموزان این امکان را پیدا می‌کنند که بتوانند در منازل خود، به تحصیلاتشان ادامه دهند و از خطرات ویروس کرونا نیز در امان باشند. با استفاده از امکانات این مدارس، دانش‌آموزان می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌ روز با معلم خود ارتباط و تعامل بر قرار کنند.

یکی از مشکلات موجود در مدارس حضوری این است که دانش‌آموزان با توان‌های پایین تحصیلی و دانش‌آموزان با استعداد بالاتر، نمی‌توانند مطابق با توان و هوش و استعداد خود مراحل تحصیلشان را پیگیری کنند. این در حالی است که در مدارس مجازی، این ۲ دسته از دانش‌آموزان این امکان و فرصت را پیدا خواهند کرد که فعالیت‌های خود را متناسب با سطح استعداد و توانشان انجام دهند.

با استفاده از این امکانات، هیچ‌گونه محدودیت زمانی، وجود نخواهد داشت. با استفاده از امکان آموزش و یادگیری در مدارس مجازی، دانش‌آموزان مسئولیت‌پذیرتر خواهند شد. از طرف دیگر این مدارس باعث می‌شوند تا دانش‌آموزان، توانایی و مهارت بالاتری در زمینه کار کردن با تکنولوژی‌های نوین از قبیل کامپیوتر پیدا کنند.

یکی دیگر از مزایای قابل‌ توجه ثبت‌ نام مدرسه مجازی این است که والدین این امکان را به دست می‌آورد که پیشرفت فرزند خود در دروس مختلف را تحت نظارت و کنترل قرار دهند و تمامی گزارش‌های تحصیلی فرزند خود را مشاهده کنند. معلمان نیز امکانات جدیدتری را به دست خواهند آورد. برای نمونه، آن‌ها می‌توانند تکالیف مختلف را به دانش‌آموزان به صورت‌های کاملا جداگانه، ارائه دهند و سپس تکالیف انجام‌ شده را دریافت کنند و نمره آن را ارائه دهند.

یکی از قابلیت‌ها و مزایای بسیار مهم این نوع از سامانه‌های مجازی، این است که از این طریق، اولیا و مربیان ارتباط بسیار نزدیک‌تری با یکدیگر برقرار خواهند کرد که این عامل، نقش بسیار مؤثری در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان ایفا می‌کند. در این‌ صورت آزمون‌ها و امتحانات نیز به‌ صورت مجازی و اینترنتی برگزار خواهند شد.

بنابراین امکان به کارگیری روش‌ها و شیوه‌های مختلف آزمودن نیز به وجود خواهد آمد. امکان برگزاری کلاس آنلاین و یا زنده با حداکثر ظرفیت دانش‌آموزان و تداوم برگزاری کلاس‌ها در شرایط مختلف، شرکت در وبینارهای آموزشی، امکان ضبط و ذخیره‌سازی و بارگذاری تمامی کلاس‌ها و محتواهای آموزشی و مرور مکرر آن‌ها و… از دیگر مزایای ثبت‌ نام مدرسه مجازی به شمار می‌رود.

مدرسه مجازی
مدرسه مجازی

وب‌سایت مجازی کشور

سامانه مدارس مجازی کشور در سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کرده است. این سامانه، برخی از خدمات مشاوره‌ای را نیز در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. در طراحی این سامانه از جدیدترین روش‌ها و نرم‌افزارها استفاده شده‌ است تا بتوان از طریق آن، خدمات مورد نظر را از راه دور و به‌ صورت آنلاین و اینترنتی در اختیار دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها قرارداد.

در حقیقت می‌توان گفت مدرسه مجازی می‌تواند تمامی خدمات یک مدرسه حضوری را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد. به‌ طور کلی می‌توان این‌ طور گفت که دانش‌آموزان این امکان را دارند تا از طریق ثبت‌ نام مدرسه مجازی، تمامی کارهایی را که در یک مدرسه حقیقی و حضوری انجام می‌دهند، پیگیری نمایند. در زمینه ثبت‌ نام مدرسه مجازی هم‌چنین ذکر این نکته ضرورت دارد که دانش‌آموزان این امکان را به دست می‌آورند که ثبت‌ نام خود را از طریق اینترنت و آنلاین انجام دهند.

نکته قابل‌ ذکر دیگر این است که سال تحصیلی نیز به‌ صورت اینترنتی و غیر حضوری برای دانش‌آموزان برگزار خواهد شد. از طرف دیگر دانش‌آموزان این امکان را پیدا می‌کنند که از طریق وب‌سایت و سامانه مدرسه مجازی با معلمان خود در ارتباط و تعامل قرار بگیرند و بتوانند از این طریق، مطالب و موضوعات درسی خود را پیگیری کنند.

هم‌چنین این امکان فراهم‌ شده که دانش‌آموزان بتوانند تمامی تکالیف خود را به‌ صورت اینترنتی و آنلاین دریافت نمایند و سپس با انجام آن‌ها ارسال تکالیف را نیز به‌ صورت اینترنتی انجام دهند. در سامانه و یا وب‌سایت مدرسه مجازی، صفحه‌ای قرار داده شده‌ است که به‌ طور ویژه برای انجام تکالیف دانش‌آموزان در نظر گرفته‌ شده است.

همان‌طور که می‌دانید یکی از موضوعات بسیار مهم در زمینه فعالیت‌های تحصیلی دانش‌آموزان، در پایه‌های مختلف، در نظر گرفتن و ارزیابی میزان پیشرفت تحصیلی آن‌ها است. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که این عامل نیز در طراحی وب‌سایت مدرسه مجازی کشور در نظر گرفته شده‌ است.

بنابراین معلمان و اولیا قادر خواهند بود میزان پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان را از طریق وب‌سایت مورد نظر مورد مشاهده و بررسی قرار دهند. یکی دیگر از نکات قابل‌ ذکر در زمینه این مدرسه مجازی این است که معلمان راهنما می‌توانند از طریق این وب‌سایت، دانش‌آموزان را راهنمایی کنند و مشاوره‌های مورد نیاز آن‌ها در زمینه پیشرفت درسی را در اختیارشان قرار دهند.

در ادامه به ارائه نکاتی در زمینه ورود به سایت مدرسه مجازی مکمل ایرانیان و ثبت‌ نام مدرسه مجازی اقدام می‌نماییم. پیش‌ از ثبت‌نام مدرسه مجازی، لازم است به میزان کافی با وب‌سایت این مجموعه آشنایی داشته باشید.

مدرسه مجازی ایرانیان

در صورتی‌ که قصد داشته باشید به وب‌سایت مدرسه مجازی مکمل ایرانیان وارد شوید باید آدرس vs.netedu.ir را در مرورگر خود تایپ نمایید. با ورود به این وب‌سایت با گزینه‌هایی از قبیل آموزش، ثبت‌ نام و ورود مواجه خواهید شد. در صورتی‌ که گزینه آموزش را انتخاب نمایید به پنل محتواهای آموزشی دسترسی خواهید داشت.

در این پنل، محتواهای مقاطع تحصیلی مختلف از پایه اول تا نهم و هم‌چنین دوره‌ متوسطه‌ دوم فراهم‌ شده است. با انتخاب پایه تحصیلی مورد نظر خود، می‌توانید محتواهای بارگذاری شده آموزشی را مشاهده کنید. در کنار هر یک از کتاب‌های درسی قرارداده‌ شده در این صفحه، یک عدد درج شده‌ است. این عدد نشان می‌دهد که تعداد فایل‌های بارگذاری شده برای موضوع، چه تعدادی است.

مدرسه مجازی
مدرسه مجازی

در صورتی‌ که بر روی هر یک از این کتاب‌ها، کلیکی را انجام دهید می‌توانید فهرست فایل‌های بارگذاری شده را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که هر کدام از این فایل‌ها شامل چند مورد است. از جمله این موارد می‌توان به‌ عنوان، درس، فصل، کتاب، شماره درس، اشاره کرد و یا صفحه و نوع فایل آن را نام برد.

نحوه ثبت‌ نام مدرسه مجازی ایرانیان

یکی از نکات بسیار مهم برای دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها نحوه ثبت‌ نام مدرسه مجازی مکمل ایرانیان است. همان‌طور که پیش‌ از این نیز گفته شد یکی از گزینه‌هایی که با ورود به وب‌سایت شاد ایرانیان مشاهده می‌کنید گزینه ثبت‌نام است. بنابراین در صورتی‌ که بر روی این گزینه کلیکی را انجام دهید می‌توانید مراحل ثبت‌نام خود را پیگیری کنید. با کلیک بر روی این گزینه، فرم ثبت‌نام را مشاهده خواهید کرد.

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که این فرم ثبت‌نام باید حتما توسط دانش‌آموزان تکمیل گردد. این فرم، به‌ نحوی طراحی‌ شده که دانش‌آموز باید به چند سوال متنوع پاسخ دهد. به‌ طور کلی می‌توان گفت فرم ثبت‌ نام مدرسه مجازی مکمل ایرانیان برای دریافت کردن اطلاعات شخصی دانش‌آموزان طراحی و تدوین شده‌ است.

هر یک از دانش‌آموزان این امکان را دارند که پس‌ از پر کردن این فرم و پس‌ از تأیید نهایی آن، یک حساب کاربری و یک کلید واژه برای ورود به سامانه دریافت نمایند. با انجام این کار دانش‌آموزان می‌توانند وارد سامانه شوند و سپس در ادامه مراحل، مدارک شناسایی خود را بارگذاری نمایند.

در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه‌ای با عنوان ورود قرار گرفته است. در صورتی‌ که بر روی این گزینه کلیکی را انجام دهید وارد صفحه‌ای خواهید شد. در این صفحه دانش‌آموزان می‌توانند نام کاربری دریافت‌ شده و هم‌چنین کلمه عبور خود را وارد سازند. با انجام این کار هر کدام از دانش‌آموزان وارد پنل شخصی خود خواهند شد.